KAFKAS İŞADAMLARI DERNEĞİ
CAUCASUS BUSINESSMEN ASSOCIATION

 

   

KAFİAD Kafkas İş Dünyası Değerlendirme Toplantılarından dördüncüsü İstanbul'da gerçekleştirdi.

  Kafkas İş Adamları Derneği (KAFİAD), Kafkas İş Dünyası Değerlendirme Toplantılarından dördüncüsünü 30 Mayıs Cuma Günü İstanbul Bridge Restaurant'da gerçekleştirdi.

 


Toplantıya Yusuf Kamil Taymaz (APEAS), Nart Bozkurt (DEİK), Doğan Özden (ATLAS CNC), Banu Sarıaslan (MILLENIUM DIAMOND), Necmi Korkmaz (APSUVA JEWELRY), Ulvi Özcan (BOSFORCE), Sezai Babakuş (CSA), Turan Sarıgülle (UKİ), Ömer Susran Hunca (HUNCA MİMARLIK), Erdal Köse (KÖSE ORMAN ÜRÜNLERİ), İlker Yar (KAFKAS İŞ DÜNYASI DERGİSİ), Osman Güdü (GÜDÜ MİMARLIK), Hayal Demiroluk (KİBAR HOLDİNG), Naim Sarıgül (AKTİF KALEM), Hikmet Albayrak (BİRSAN), Olgun Aksoy (AKMİS SEYAHAT), Ekrem Kap (DENİM GLOBAL), Ruhi Karaalp (AKMİS SEYAHAT), Şamil Aşoğlu (AŞOĞLU İNŞAAT), Fikri Özenç (SAKARYA ZEMİN), Erkut Aşoğlu (DOGA-ATA AŞ), İsa Tuncer (212 TURİZM), Kerem Özdemir (KOZTEK), Muammer Koçer (ATM MÜHENDİSLİK), Handan Demiröz (CSA), Prof. Dr. Sevda Alankuş (KADİR HAS ÜNİVERSİTESİ), Prof. Dr. Fethi Açıkel (ANKARA Ü. SBF) ve Cumhur Bal (KAFİAD) katıldılar.

 

   Yemekli toplantı saat 20.00'de Prof. Dr. Fethi Açıkel'in “Yurttaşlık, Siyaset ve Çokkültürlülük; Diasporik Siyasetin Olanak ve Açmazları” başlıklı sunumu ile başladı. Prof. Açıkel özetle “globalleşen dünyamızda diyasporası olmayan halk kalmadığını, kimliklerin ve kültürlerin iç içe geçtiğini, dolayısıyla insanların dubleks, tripleks kimlikli hale geldiğini, insanların alt kimliklerine sahip çıkmalarının tek başına yeterli olmadığını bunu vatandaşlık bilinci ile yukarıya taşımaları gerektiğini değilse siyasetten, ticaretten uzak kalacaklarını bunun da kendi yararlarına olmayacağından” sözetti. Prof. Açıkel'in sunumu katılımcılarca ilgi ile izlendi. Katılımcıların neredeyse tamamı Prof. Açıkel'e sorular sorarak ve kendi düşüncelerini de paylaşarak katkı sağladılar. İnteraktif bir şekilde devam eden toplantı süresini de aşarak saat 24.00'de son buldu.

KAFİAD
 

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

 

 

Prof. Dr. Fethi AÇIKEL

 

 

 

 

 
  Paylaş      
 

KAFİAD