KAFKAS İŞADAMLARI DERNEĞİ
CAUCASUS BUSINESSMEN ASSOCIATION

 

   

 

 

 

Putin: Hükümete iş dünyasının desteklenmesi için ulusal eylem planı hazırlama talimatı veriyorum

 

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, kabine üyeleri ve bölge valileriyle yapılan video konferans toplantısında Kovid-19 salgınının ekonomiye ve iş dünyasına ağır bir darbe aldığını da belirtti.

Sputnik'e göre Çok sayıda bireysel girişimcinin, serbest çalışanın, küçük şirketin çok ciddi sorunlarla karşı karşıya olduğunu kaydeden Putin, şunları söyledi:

"Onları desteklemek ve gelecekten emin olmalarını sağlamak zorundayız. Bu nedenle hükümete en kısa sürede ekonomiyi ve vatandaşları desteklemeye dönük yeni önlem paketi hazırlama talimatı veriyorum. Hükümetten bölgelerle ve iş dünyasıyla birlikte iş hayatını normale döndürecek, istihdamı, vatandaşların gelirlerini ve ekonominin yükselmesini yeniden sağlayacak ulusal eylem planı hazırlamaya başlamalarını rica ediyorum. Bu ulusal eylem planının stratejik amacının sadece istikrarı sağlamak olmadığına, aynı zamanda şu anda dünyada oluşan yeni gerçekliği dikkate alarak Rusya ekonomisinde uzun vadeli, yapısal değişiklikler yapılmasını sağlamak olduğuna dikkat çekmek istiyorum."
 

 

KAYNAK :www.rtib.org

 
  Paylaş      
 

KAFİAD