KAFKAS İŞADAMLARI DERNEĞİ
CAUCASUS BUSINESSMEN ASSOCIATION

 

   

 

 

 

 

RF Adigey Cumhuriyeti lideri Kumpilov: Türk iş dünyasının bölgede yatırım yapmasına ilgi duymaktayız


Rusya'ya bağlı Adigey Cumhuriyeti lideri Murat Kumpilov, Türk iş dünyasının bölgede yatırım yapmasına ilgi duyduklarını vurguladı.

Adıgey Başkanlığı basın bürosu haberine göre, Türkiye'de yaşayan Adıge diasporası temsilcilerini ağırlayan Kumpilov, ikili ticari işbirliğinin artırılmasında diasporanın da önemli görev alması gerektiğini kaydetti. Türkiye'de geçtiğimiz aylarda bölgenin tanıtımıyla ilgili bir program sunduklarını anlatan Adugey lideri, Türk iş dünyasının da bölgede yatırım yapmasına ilgi duyduklarını söyledi.

Bu arada geçtiğimiz günlerde de Kumpilov, Türk iş dünyası ile işbirliklerin arttırılması hususunda hükümete talimat vermişti.

Yatırım faaliyetleri toplantısında konuşan Kumpilov, ülkeler ve firmalar ile karşılıklı işbirliklerin ve yatırımların arttırılması gerektiğini belirtmişti.

Kumpilov, yardımcısı Sapiyev’e işbirliklerin arttırılması hususunda talimat verdi. Türkiye Cumhuriyetiyle ilişkilerin sıkı bir şekilde devam etmesini vurgulayan Kumpilov, “Geçtiğimiz aylarda Türkiye Cumhuriyetine resmi ziyaret yaptık. Bu bağlamda türk iş dünyası ile karşılıklı işbirliklere hazırız. Rusya ve Türkiye arasındaki çok yönlü ilişkilerin güçlendirilmesinin önemli olduğunu düşünüyorum. Bunun için Rus-Türk ilişkileri bağlamında bölgeler düzeyinde atılan adımlar çok önemli.” dedi.

Geçtiğimiz aylarda resmi ziyaretle karşılanan Kumpilov, Anıtkabir’i ziyaret etmiş ve Anıtkabir Özel Defterine şunları yazmıştı: “Türkiye Cumhuriyeti kurucusu Mustafa Kemal Atatürk‘ün yaptığı çalışmaları ve başarılarını derin saygıyla anıyoruz. Rusya ve Türkiye arasında komşuluk ilişkilerinin arttırılmasında Atatürk’ün katkısı şüphesiz çok büyük. Türk halkına refah diliyorum.”

 

kaynak : https://www.rtib.org

 
  Paylaş      
 

KAFİAD