KAFKAS İŞADAMLARI DERNEĞİ
CAUCASUS BUSINESSMEN ASSOCIATION

 

   

 

 

Türk-Rus İş Konseyi 30 Kasım’da 

DEİK konseyle ilgili açıklama yaptı.


Bu yıl 19’uncusu yapılacak olan Türkiye-Rusya ve Rusya-Türkiye İş Konseyleri Ortak Toplantılarının 30 Kasım tarihinde Rusya Federasyonu’nun Voronej şehrinde düzenlenecek.

Konu ile ilgili Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu DEİK'ten yapılan açıklamada ““ 21 Ekim 2017 tarihinde Kazan’da gerçekleştirilen Hükümetlerarası Karma Ekonomik Komisyonu (KEK) 15. Dönem Toplantısında imzalanan KEK Prokotolünde yer verilen diğer önemli hususların yanı sıra, gündeme aldığı sorunlar ve katılımcıların nitelik ve niceliği açısından özel sektörde iki ülke arasındaki ekonomik ve ticari işbirliğinin kilometre taşlarını oluşturan en önemli etkinliklerden biri olan ve bu yıl 19’uncusu yapılacak Türkiye-Rusya ve Rusya-Türkiye İş Konseyleri Ortak Toplantılarının 30 Kasım 2017 tarihinde Rusya Federasyonu’nun Voronej şehrinde düzenlenmesi maddesi derç edilmiştir.”, denildi.

DEİK açıklamasında Türkiye ile Rusya arasındaki ticari ve ekonomik ilişkilerinde yaşanan kısa süreli düşüşten sonra, ikili ticaretimizde önceki yıllarda yakalanan yaklaşık 33 milyar dolara tekrar ulaşılması hatta 100 milyar dolarlık hedefin gerçekleştirilmesinin önemine değinildi.

Voronej ziyaretine katılmak isteyenlerin en geç 15 Kasım 2017 Çarşamba günü, saat 18:00’a kadar https://portal.deik.org.tr/KatilimFormu/519/9385 adresli internet bağlantısı üzerinden kayıt yaptırmaları istendi.

Öte yandan Rusya’nın Kuzey Batı Kafkasya bölgesindeki Adıgey Cumhuriyeti’nin başkenti Maykop’ta 9 Kasım tarihinde “Adıgey Yatırım Forumu” düzenleneceği açıklandı. Bu foruma katılmak isteyenler de https://portal.deik.org.tr/KatilimFormu/493/9416 adresinden katılım sağlayabilecek.

(DEİK)

kaynak : http://rbg24.ru
 

 
  Paylaş      
 

KAFİAD