KAFKAS İŞADAMLARI DERNEĞİ
CAUCASUS BUSINESSMEN ASSOCIATION

 

   

 

 

Kaffed Adigey'de Murat Kumpilov ile Görüştü
Kaffed Yönetim Kurulu ve Adıgey Çalışma Grubu üyelerinden oluşan bir heyet Adıgey Cumhuriyeti’nin 26. kuruluş yıl dönümü kutlamalarına katılmak ve Cumhurbaşkanı seçilen Murat Kumpilov’u ziyaret etmek için 3 Ekim günü Adıgey Cumhuriyeti’nin başkenti Maykop’a gitti.

Adıgey Cumhuriyeti’nin 26. kuruluş yıl dönüm kutlamaları 4 Ekim günü saat 12:00’de Maykop Flarmonisi’nde Adıgey Cumhurbaşkanı Murat Kumpilov’un açılış konuşması ile başladı. Kutlamalar İslamey ekibi ve gençlerimizin gösterileri ile devam etti.

Kutlamalardan sonra Yıldız Şekerci, Filiz Çelik ve Adnan Arslan’dan oluşan Kaffed heyeti Cumhurbaşkanı Murat Kumpilov’u ziyaret etti. Ürdün Çerkes Derneği Yaşlılar Konseyi, Kafkas Sanayici ve İşadamları Derneği ve İnegöl Belediyesi heyetlerinin de katıldığı ve yaklaşık iki saat süren görüşmelerde Kaffed heyeti Türkiye diasporası adına Murat Kumpilov’a yeni görevinde başarılar diledi. Sayın Kumpilov ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi ve diaspora ile anayurt arasındaki ilişkilerin daha da güçleneceğini vurguladı. Görüşmede Adıgey Cumhuriyeti’nin ekonomik ve toplumsal gelişimi ve Adıge dil ve kültürünün yaşatılmasına ilişkin konular görüşüldü.

Murat Kumpilov 27 Eylül 1973'de Adıgey'deki Ulyap köyünde doğdu. 1989'da Ulyap lisesinden mezun olduktan sonra 1994'de Rostov Ulusal Ekonomi Enstitüsü Ekonomi ve Girişimcilik Bölümü'nden mezun oldu. Adıgey Cumhuriyeti Başbakan Yardımcısı, Başbakanı ve Milletvekili olarak görev yapan Kumpilov, 10 Eylül 2017 günü Adıgey Cumhuriyeti Meclisi - Xace tarafından oy birliği ile Adıgey Cumhurbaşkanı olarak seçildi.

Sayın Murat Kumpilov'a yeni görevinde başarılar diliyor, Adıgey-diaspora arasındaki ilişkilerin gelişmesi için yapılacak çalışmalarda her zaman destek olacağımızı vurguluyoruz.
 

 

 

 

 

 

 


Kaynak : www.kaffed.org

 
  Paylaş      
 

KAFİAD