KAFKAS İŞADAMLARI DERNEĞİ
CAUCASUS BUSINESSMEN ASSOCIATION

 

   
 

 

TÜSİAD, Darbe Girişiminin Ardından Uluslararası Kamuoyunu Doğru Yönlendirebilmek İçin Harekete Geçti


TÜSİAD, 15 Temmuz darbe girişiminin ardından uluslararası kamuoyunu Türkiye ile ilgili doğru yönlendirebilmek ve Türkiye algısını güçlendirmek amacıyla ABD, Almanya, Fransa ve İngiltere’nin önemli gazetelerinde “Türkiye’de Demokratik Anayasal Düzeni Korumak” başlıklı bir ilan yayınladı.

İlanlarda Türkiye’de tüm toplum kesimlerinin ve kurumların demokrasiye bağlılığı ile Türkiye ekonomisinin gücü vurgulandı.

Financial Times, Le Monde, Washington Post ve Frankfurter Allgemeine Zeitung gazetelerinde yayınlanan ilanlarda, darbe girişimine karşı Türk halkının, siyasi partilerin ve tüm kurumların demokrasiye sahip çıkma iradesinin önemi vurgulandı.

İlan metininde Türkiye’nin küresel düzeydeki konumu ile AB üyelik sürecinin öneminin altı çizildi ve Türkiye ekonomisinin küresel krize rağmen gösterdiği dayanıklılığa dikkat çekildi.

TÜSİAD ayrıca bu alandaki bilgilendirmenin tüm dünyaya yayılması için bir iletişim çalışması başlattı.

İngilizce, Almanca ve Fransızca olmak üzere üç dilde yayınlanan gazete ilanlarını ve metnin Türkçe çevirisini ekte bilginize sunarız.

TÜSİAD, DARBE GİRİŞİMİNİN ARDINDAN ULUSLARARASI KAMUOYUNU DOĞRU YÖNLENDİREBİLMEK İÇİN HAREKETE GEÇTİ - 25 Temmuz 2016 - Docx

TÜRKİYE'DE DEMOKRATİK ANAYASAL DÜZENİ KORUMAK - Docx

Kaynak: http://tusiad.org/
 

 

 
  Paylaş      
 

KAFİAD